Z jakich źródeł mniejsze spółki są w stanie pozyskać kapitał?

Posted on 17/05/2016 1:47pm

W Polsce funkcjonuje coraz większa liczba małych spółek. Spółki, które jednak rozpoczynają działalność mogą mieć problemy z pozyskaniem funduszy na ich rozwój. Skąd mogą je pozyskać?

Z pomocą w zyskaniu funduszy przez małe, wspaniale funkcjonujące spółki mogą starać się o fundusze które pochodzą z niezwykle przeróżnych źródeł. To z myślą o tego rodzaju firmach powstał między innymi fundusz Venture Capital. Dostępny fundusz Venture Capital pozwala uzyskać spory kapitał na funkcjonowanie spółki. Ceną za dofinansowanie jest jednak odstąpienie funduszowi nawet pięćdziesięciu procent udziałów w spółce. Dowiedz się więcej tutaj: capital.prometeia.pl/.

biznes, biznesmani
Author: Congres in Beeld
Source: http://www.flickr.com
Młode, czyli niedawno powstałe spółki naprawdę często są zainteresowane wejściem na rynek New Connect. Ogrom początkujących prezesów tego rodzaju spółek zadaje sobie przede wszystkim pytanie: jak wejść na Newconnect? Opcja na pytanie: jak wejść na Newconnect jest prosta, ponieważ wejście na ten rynek wymaga mimo wszystko przygotowania prospektu emisyjnego, który musi zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego. Można również zadbać o odpowiednią promocję danej spółki- capital.prometeia.pl/wprowadzanie-na-newconnect-34.Na rynku NewConnect najczęściej notowane są spółki, które funkcjonują w branżach związanych z najbardziej nowoczesnymi technologiami. Także funduszem venture capital coraz częściej interesują się spółki związane z tego typu technologiami. O uzyskanie kapitału będą się więc ubiegały przedsiębiorstwa które specjalizują się biotechnologią, informatyką, Internetem i telekomunikacją. Przede wszystkim wśród spółek zafascynowanych funduszem venture capital nie brakuje również i takich, które istnieją w bardziej sprawdzonym rejonie. Wchodząc na rynek NewConnect spółki mogą liczyć na pomoc ze strony najlepszych doradców.

pieniądze
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu mniejszych spółek wejście na rynek NewConnect lub fundusz venture capital to najistotniejsza szansa pozyskania funduszy. Tego typu spółki nieprawdopodobnie często spotykają przeciwności losu, jeśli interesują ich zapomogi bankowe. Banki bardzo ostrożnie podchodzą do tego rodzaju spółek, w małej ilości udzielają im zobowiązań terminowych bojąc się zbyt potężnego ryzyka. Dlatego zainteresowanie tego rodzaju możliwościami zyskania środków na rozwój spółki jest naprawdę duże- www.capital.prometeia.pl/fundusze-seed-capital-i-venture-capital-103.

Tags: fundusze, kapitał, spółki