Z jakich powodów odnawialne źródła prądu elektrycznego cieszą się takim zainteresowaniem, na czym opiera się fotowoltaika.

Posted on 14/02/2017 1:37pm

Źródła energii odnawialnej zaczęły się u nas cieszyć coraz większą popularnością. Bierze się to z paru rzeczy, między innymi z oszczędności, które można przy takich rozwiązaniach zyskać.
Faktem jest, że na początku w każdy z takich systemów trzeba zainwestować pewną kwotę. Jednak dom budowany jest nie na rok czy dwa ale nawet na kilkadziesiąt. A przeciętnie inwestycja w jakieś odnawialne źródło energii powinna się zwrócić już po paru latach, więc potem zwyczajnie się na tym oszczędza. Całkiem istotne są również kwestie związane z ochroną środowiska, na co naprawdę dużo ludzi także zwraca swoją uwagę. Energia elektryczna otrzymana takim sposobem nie zanieczyszcza w żaden sposób środowiska, nie są wydzielane przy niej żadne niebezpieczne związki. Nie zużywa się również przy tym żadnych kopalnianych paliw, zasoby których kurczą się na świecie w szybkim tempie.


środki do dezynfekcji
Author: damo1977
Source: http://www.flickr.com


Afiliacja
Author: Ministerie van Buitenlandse Zaken
Source: http://www.flickr.com


Jednym z najpopularniejszych aktualnie sposobów uzyskania energii odnawialnej jest fotowoltaika Gdynia ((oficjalne źródło). Wykorzystuje się przy niej słoneczne promieniowanie, które przy pomocy specjalnego układu są zamieniane na prąd. Podstawowym elementem takiego systemu są specjalne panele, to właśnie one pod wpływem słonecznej energii wytwarzają energię elektryczną, od ich sprawności zależy w największym stopniu skuteczność działania całości systemu.
Następnym istotnym elementem całego układu jest inwerter, jego zadaniem jest zamiana stałego prądu produkowanego przez ogniwa na prąd zmienny, używany w sieci domowej. Aby wszystko poprawnie działało potrzebne są również kable i akumulatory.

Tags: inwestycja, moc, IT, rozwiązania