Wyszukiwanie zaginionych rowerów

Posted on 07/02/2017 9:25am

Często zdarza nam się coś zagubić, na ogół jednak bardzo boli zguba rzeczy kosztownych, jakie zostały skradzione.


Skradzione telefony w trzech łatwych etapach dołączymy go do bazy, aby utrudnić handel skradzionymi telefonami.
Tu bezpłatnie i w łatwy sposób stwierdzimy czy telefon, którego używamy, albo zamierzamy kupić pochodzi z legalnego źródła (NagrodaZaInfo - w temacie skradzionych telefonów). W pierwszej kolejności jednakże należy zgłosić to na policji, żeby zdobyć potwierdzenie zgłoszenia wykroczenia. Jeżeli ktoś użyje skradzionego telefonu, operator będzie go mógł znaleźć za pomocą unikalnego numeru seryjnego telefonu. Jest to zwykle zestawienie 15 znaków, jakie można znaleźć na srebrnej nalepce na tyle aparatu i pod akumulatorem. System w łatwy sposób uniemożliwi rejestrowanie skradzionych telefonów i ponowne wprowadzenie ich do sprzedaży w jakimkolwiek kraju, gdzie działa baza, o ile aparat telefoniczny pozostał w niej zarejestrowany.


Baza skradzionych rowerów pozwala na łatwiejsze odebranie skradzionego roweru i jest zupełnie za darmo. Zezwala na prędką kontrolę przez zakupem używanego roweru czy pochodzi z kradzieży (http://www.nagrodazainfo.pl/skradzione-rowery). Przynosi to możliwość powiększenia liczby odnalezionych skradzionych rowerów nie wyłącznie w Europie.


http://nagrodazainfo.pl/
Author: University of Liverpool Faculty of Health
Source: http://www.flickr.com


Nabywając rower, bądź części rowerowe na licytacji online, albo od osoby nieznanej w prosty sposób sprawdzimy czy sprzęt jest prawny, czy pochodzi z kradzieży i czy po jego zakupie nie grozi nam zarzut paserstwa, za jaki zagraża odpowiedzialność karna.
Baza skradzionych rowerów ma służyć przede wszystkim nabywającym rower używany, ażeby nie kupili przedmiotu skradzionego, również poszkodowanemu, by nagłośnić i upublicznić zjawisko kradzieży roweru.

Tags: sprzedaż, sposób, kraj