W Internecie odnajdziemy mnóstwo użytecznych rad na temat wypełniania zeznań podatkowych

Posted on 12/12/2016 3:52pm

Co roku każdy podatnik musi wypełnić pit. Nie jest to czynność bardzo miła, jednak trzeba ją zrobić. Na szczęście w Internecie odnajdziemy bardzo dużo użytecznych programów, dzięki którym bez problemu uzupełnimy pity i sprawdzimy, jak przeznaczyć 1% podatku na rzecz wybranej fundacji.


Jeśli mamy ochotę np. złożyć pit 2017 online, to nie będzie z tym najmniejszego kłopotu.


fotos - firma
Author: Creative Commons Uruguay
Source: http://www.flickr.com


Wystarczy zaglądnąć na specjalną stronę Ministerstwa Finansów i skorzystać z platformy, która na to pozwala. Jest to niezmiernie komfortowy oraz łatwy sposób, by wypełnić pit 2017 online zobacz na stronie www.pitax.pl. Poza tym odnajdziemy tam wiele użytecznych rad dotyczących prawidłowego uzupełniania druków, więc na pewno unikniemy omyłek, które moglibyśmy zrobić, wypełniając zeznanie tradycyjnie.


hasło
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com


Wyjątkowo popularne stało się też przekazywanie jednego procenta podatku wybranej organizacji www.pitax.pl/przekaz-jeden-procent/. Coraz więcej osób chce wesprzeć te fundacje, a zatem przekazuje im tę nieznaczną kwotę. Jeżeli nie znamy jakiejkolwiek organizacji, a chcemy kogoś wesprzeć, to znakomitym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie do Netu. Starczy odpalić przeglądarkę oraz wpisać odpowiednie słowa kluczowe, aby dostać wiele przydatnych rezultatów. Warto pamiętać, iż przekazywanie jednego procenta takim organizacjom jest bardzo ważne i naprawdę ma szansę im pomóc.
Pamiętajmy także, by przesłać pit odpowiednio wcześnie, ponieważ opóźnienie może przynieść niemiłe konsekwencje. Ponadto sprawdźmy dokładnie numer KRS organizacji, którą pragniemy wesprzeć, żeby mieć pewność, że pieniądze do niej dotrą.

Tags: wynik, rozwiązanie, zeznanie podatkowe