Usługi opiekuńcze powinny być świadczone na właściwym poziomie

Posted on 15/06/2016 8:44am

Ma możliwość się okazać, że ktoś będzie potrzebować nieustannej opieki, ponieważ jego schorzenie stanie się dla niego silnym problemem. Wtedy musimy się zastanowić, którą opiekę mu zorganizować, tak by miał okazję przebywać w domu, w otoczeniu najbliższych osób.

Pielęgniarki mogą nam pomóc
rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/
W zależności od tego, jak duże ograniczenia ruchowe będzie miała dana osoba, będzie zależeć to, jak powinno się nią opiekować. Dlatego właśnie należy się namyślić, czy sami jesteśmy w stanie wypełnić wszelkie usługi opiekuńcze, czy być może potrzebujemy pomocy wykwalifikowanych osób - http://holisticcare.pl/uslugi-opiekuncze. Kiedy okaże się, że dotyczy nas ta druga opcja, to powinno się powiedzieć, że możemy zatrudnić pielęgniarki, które będą nas odwiedzać, aby robić zastrzyk, podać kroplówkę, lub odmienić bandaże. Wtedy samodzielnie będziemy mogli się zajmować taką opieką jak mycie albo karmienie, lecz tymi medycznymi kwestiami będą się zajmować osoby, które okazują się być do tego na pewno przygotowane.Domowa rehabilitacja może okazać się być przygotowanaNawet jeśli chory jest w łóżku, to musi mieć zapewniony choć mały ruch kończynami, tak by nie pojawiały się odleżyny oraz aby nie było zaniku mięśni. Przez to musi być dla niego zorganizowana domowa rehabilitacja (przeczytaj tutaj), podczas której odpowiednio przeszkolona osoba będzie przychodziła i w miarę szans będzie z chorym robiła ćwiczenia, które będą dla niego bezpieczne, a które jednocześnie nie będą dopuszczać do dalszego pogarszania się zdrowia.
Taka domowa rehabilitacja musi być zaczęta jak najprędzej, tak by kończyny jeszcze były przyzwyczajone do ruchu i by chory nie mógł wpaść w apatię oraz zniechęcenie, dlatego trzeba poszukiwać najlepszych rehabilitantów przez właściwe instytucje, lecz też na swoją rękę.

Zajmując się chorym w mieszkaniu, nie powinniśmy okazać się być skazani sami na siebie. Ciągle mamy szansę korzystać z wsparcia doświadczonych osób, które z jednej strony nas odciążą, a z drugiej z chęcią będą dzielić się z nami swoją wiedzą

Tags: ćwiczenia, choroba, chory