Udogodnienia dla składających deklaracje podatkowe za 2016/2017

Posted on 13/02/2017 1:10pm

Wraz z zbliżającym się finalnym momentem przedłożenia PIT-u do skarbówki duża część petentów zbędnie szarga swoje nerwy spowalniając cały proces.


reklama - powiększenie
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


W efekcie kolejki przed urzędami rok rocznie zamiast się zmniejszać wydają się poszerzać. Obecnie istnieje sporo narzędzi, które są zdolne błyskawicznie przyśpieszyć proces wypełnienia oraz oddania Pit-u. Wypełnianie na przykład druku pit 37 nie musi łączyć się z angażowaniem księgowego - zobacz ten link. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem używanym przez progresywnie żyjących petentów, którzy najzwyklej pragną ułatwić sobie życie są darmowe programy podatkowe. Dzięki tego rodzaju programowi bez bardziej skomplikowanych problemów wypełni się zarówno PIT 37 i inne podatkowe druki. Programy podatkowe to obecnie częsty dodatek do codziennej prasy – im bliższy termin tym większa częstotliwość.
pit 36
Author: Tristan Nitot
Source: http://www.flickr.com


Mimo, tego rodzaju ułatwień ciągle wielu składających deklaracje uparcie trzyma się standardowych rozwiązań – pisząc samemu długopisem lub udając się po pomoc do księgowych. Programy podatkowe wywołują zbędne uczucie strachu. Tego typu rozwiązania bardzo rozwinęły się w trakcie ostatnich lat. W wielu krajach EU tworzenie druków formalnych przy pomocy opcji elektronicznych jest o wiele bardziej powszechniejsze. Programy jak i serwisy podatkowe umożliwią szybkie wypełnienie druków typu pit 36 i wysłanie ich do skarbówki - PITax.pl Łatwe podatki sp. z o.o.


W rezultacie petent oszczędzi sobie konieczności stania w niekończących się kolejkach z naręczem papierków, gdzie pit 36 to zaledwie czubek góry lodowej.

Tags: rok, pomoc, księgowy, kraj