Specjalna działalność szansą do sukcesu w pracy

Posted on 11/07/2016 1:06pm

Wykonując pracę z powołania poświęcamy mu nie wyłącznie osiem godzin dziennie, ale zawsze poszerzamy swoja doświadczenie. Chcemy być jak najlepsi. Pokonać rywali. Cieszyć się szacunkiem. Osiągnąć jak najlepszą pozycję.
fotografia - firma
Author: ZSPNrdwa Krosno
Source: http://www.flickr.com
aktualnie nie wystarczy być w pracy. Sławne przysłowia PRL już dawno nie funkcjonują. Teraz potrzeba wykazać się studiami oraz znajomością tematu podczas procesu rekrutacyjnego. Same studia nie są wystarczające. Stosownie do wybranego kierunku studiów należy podejmować różne formy aktywności np. będąc studentem informatyki poprzez konkursy programistyczne. Uzyskujemy bagaż doświadczeń, poznajemy klimat danej branży, a może spotkamy przyszłego pracodawcę. Jest to świetne rozwiązanie na każdym etapie edukacji. Analogicznie jest z uczestnictwem w wszelkiego rodzajach wydarzeniach i akcjach np. hackathon (zobacz co to jest hackathon). Wchodzimy w środowisko, zacieśniamy relacje.


Już jako pracownik powinniśmy stale poszerzać nowinki poprzez konkursy programistyczne. Uczestniczą w nich zgłębiamy teorię, a przy tym możemy uzyskać cenne nagrody, nie zawsze rzeczowe - zobacz: konkursy programistyczne z Challenge Rocket. W dziedzinie tak wyczerpującej i dynamicznej jak informatyka nie można pozwolić sobie na stanie bez rozwoju. Jeśli nie będziemy na bieżąco trafi się pracownik o wyższych umiejętnościach z najświeższymi rozwiązaniami. Z tego względu bardzo ważne jest aktywny udział w środowisku. Niektóre eventy są wręcz obowiązkowe tj. hackathon. Obecnie jest wiele odmian tego typu imprez i z pewnością przy odrobinie wysiłku znajdzie się pasujący termin i lokalizacja, aby uczestniczyć.

Tags: środowisko, lokalizacja, pracy, temat, kontakt