Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Posted on 14/02/2017 12:05pm

Formularze on-line, aplikacje komputerowe albo moduły finansowo-księgowe - oto najszybsze sposoby na elektroniczne rozliczanie PIT-u.


Główna aplikacja E-deklaracje to narzędzie rządowe, które umożliwia użytkownikom opcję założenia osobistego konta na Portalu Podatkowym jak też skorzystania z pomocnego kreatora blankietów.


Jeśli chodzi o rozliczenie pit 37, wszystkie pozostałe aplikacje do rozliczeń też prowadzą Podatnika za rękę - użyj tego linku. Analogiczne funkcje posiadają programy finansowo-księgowe. Zapewniają ewidencję oraz wydruk wszystkich popularnych deklaracji, a przede wszystkim - elektroniczną wysyłkę formularza. To narzędzie najlepiej sprawdza się w wypadku firm. Element może być skojarzony z innym programem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu blankietu możesz skorzystać z autouzupełnienia informacji.


obowiązek
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


płótno - podróż
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


Nie musisz już dłużej korzystać z usług biura rachunkowego, by poprawnie wypełnić PITY 2017 - użyteczne źródło. Aplikacje online kroczek po kroczku przeprowadzą cię poprzez konkretny formularz. Sprawdzą strukturę danych, wskażą obowiązkowe pola, zaś czasem nawet automatycznie je uzupełniają. Jeśli jednak okaże się, że do twojego rozliczenia wkradnie się omyłka, będziesz mógł dokonać korekty bez dodawania dodatkowych uzasadnień. Drugim uproszczeniem będzie opcja skorzystania z "deklaracji wstępnie wypełnionych". Od marca będzie to dotyczyć PIT-37 i PIT-38. Co to oznacza w praktyce? Administracja podatkowa, na bazie danych doniesionych przez chlebodawcę (np.
PIT-11), wypełni za ciebie większość zeznania. Wyłączne, co musisz uczynić, to uzupełnić ponadplanowe dane - np. przychody od ZUS czy też typ ulgi podatkowej.

Tags: Podatnik, IT, deklaracje, dochody, typ