Nowoczesne sposoby usuwania kuchennych odpadów organicznych

Posted on 07/12/2016 2:51pm

Organiczne odpady są naturalnym, bezustannie powtarzającym się a także absolutnie niepożądanym rezultatem ubocznym w wszelkiej kuchni. Stanowią one pożywienie dla różnych gryzoni, insektów, a dzięki prędko zachodzącym procesom gnilnym stają się powodem przykrych woni oraz pożywką dla drobnoustrojów.


Opcją dla składowania tychże odpadków w zasobnikach jest ich rozdrabnianie.


gospodarowanie odpadami
Author: Arvid Rudling
Source: http://www.flickr.com


Laptop
Author: Lindsey Turner
Source: http://www.flickr.com


Wrzucone do zlewozmywaka odpady gastronomiczne są przemielone poprzez młynek zainstalowany pod zlewem. Rozdrobnione odrzuty razem z wodą spływają do ścieków. Umożliwia to ich eliminację na etapie powstawania. Rozdrabniacze możesz stosować do rozdrabniania takich odpadów jak: obierzyny ziemniaków, kawałeczki ryb, skorupy jaj, wyciśnięte cytryny oraz inne owoce, fusy po kawusi a także herbacie i pozostałe miękkie odpady po potrawach. Sporo ciekawych wiadomości przeczytasz pod tym linkiem gastronomiczne odpadki.
Poprzez młynek nie przejdą odpady zwierzęce tj. kostki, chrząstki. Wykorzystanie młynka nie zmieni funkcjonalności zlewozmywaka. Można dalej robić to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni: zmywać naczynia, nalewać wodę itd. Do każdej z owych czynności nie trzeba włączać rozdrabniacza. Wykorzystywanie młynków do odpadków organicznych niesie z sobą szereg atutów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej koniecznie zobacz stronę utylinia.pl. Czas pracy w kuchni będzie skrócony dzięki temu, że odrzutów możemy pozbywać się już w momencie ich powstawania lub w trakcie mycia naczyń. Dzięki używaniu młynków do odrzutów organicznych bezzwłocznie poprawiają się warunki higieniczne w pomieszczeniu kuchennym.


Redukuje się ilość odpadów w zasobnikach, co o wiele ogranicza, a często wręcz likwiduje ogniska powstawania zarazków, przykrych zapachów jak też pojawiania się gryzoni.

Tags: pojemnik, IT, potrawach