Na czym polega inwestycja w bitcoiny? Czy to bezpieczne? Jakiego typu jest zasada działania? Co warto wiedzieć?

Posted on 20/02/2017 9:04am

W ostatnim czasie coraz popularniejsze są bitcoiny. Ażeby zrozumieć, co to jest, warto odrzucić wszystko, co poznaliśmy w temacie inwestowania. Jest to całkowicie coś nowego, coś co korzystnie omówić. Jest to kryptowaluta, powstała w 2009 roku. Tego rodzaju bitmonety są w stanie być zapisane na komputerze osobistym jako forma pliku portfela, są w stanie być jednak również przetrzymywane w innym serwisie, jaki zajmuje się takimi zadaniami.


Bitcoiny mogą być przesyłane do kolejnej osoby drogą internetową, na dowolny adres bitcoin.


Całkowicie inaczej niż w przypadku większości walut, bitcoin nie jest oparty na zaufaniu emitenta centralnego, bo stosowana jest po prostu zdecentralizowana baza danych. Rozprowadzana jest między węzłami sieci peer-to-peer, gdzie przetrzymywane są transakcje i kryptografia, żeby zaoferować najbardziej istotne funkcje bezpieczeństwa. Do nich powinniśmy zaliczać upewnienie się, iż bitcoiny będą wydane tylko raz przez osobę, jaka posiada je w danym momencie - źródło oryginału.


karta Master Card
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com


Bitcoin jest transferem kwot między rachunkami publicznymi, dzieje się to za pomocą kryptografii klucza publicznego. Transakcje są publiczne, zachowuje się je w rozproszonej bazie danych. Taka sieć implementuje tzw. rozproszony serwer celi, a to to z tego powodu, aby zapobieżyć podwójnemu wydawaniu. W tym celu używane są różnorodne rozwinięte koncepcje łańcuchowych matematycznych dowodów różnych działań. Z takiego powodu cała historia transakcji powinna być trzymana w bazie. Wiele osób inwestuje w bitcoiny, bo bardzo szybko można tak zarobić, a jeżeli bitcoin notowania są szczególnie obiecujące. Oczywiście, jak ze wszystkim i w takiej sytuacji warto zachować elementarną ostrożność, ażeby przypadkiem nie utracić na tym pieniędzy. Najkorzystniej interesować się różnorodnymi pojęciami, nie tylko takimi jakie mają związek z bitcoinem, na przykład powinniśmy poznać DAX.
Brama Topstyle Normstahl
Author: Normstahl
Source: Normstahl


To najbardziej ważny niemiecki indeks akcji, tzw. indeks wynikowy. Uwzględnia on nie tylko wzrost cen akcji, lecz również wzrost kapitału za pomocą wypłat dywidendy. Za jego sprawą jesteśmy w stanie poznać większą ilość rzeczy i mądrze inwestować. Zawsze, nieważne czy zainwestowaliśmy w bitcoiny czy w coś innego, w cenie jest wiedza, dzięki której zajdziemy dalej. Warto także zdawać sobie sprawę, iż ekonomia waluty bitcoin jest tak naprawdę eksperymentalna, jest złożona raczej z wczesnych nabywców - kliknij strone.


Bitmonety akceptowalne są w różnorodnych okolicznościach, jako zapłata za usługi online, ale również za namacalne dobra. Użytkownicy są w stanie wymienić bitcoin na zwyczajną walutę, co oznacza, że na dolary, złote czy euro, przeznaczone są do tego celu specjalistyczne serwisy internetowe, które określane są jako kantory.

Tags: Sąd, kapitał, transakcje