Strój – jego wybór powinien być uzależniony od okoliczności

Posted on 09/06/2016 9:27am

O tym, jak bardzo ważne jest, aby umieć dobrać strój do każdej okoliczności, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przecież od dawna wiadomo, że „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas wyrabia sobie jakąś opinię na temat spotkanych w rozmaitych sytuacjach osób. Równocześnie każdy z nas sam jest każdego dnia oceniany – przez znajomych, współpracowników, nauczycieli, najbliższych, przez potencjalne sympatie. A w związku z tym, jakie podejście mają do nas inni ludzie, niemało może zależeć.


kliknij i zobacz
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Czasem na przykład bywa tak, że ktoś chce powierzyć nam jakieś ważne zadanie, które może mieć istotny wpływ na naszą dalszą karierę. Okazać się może jednak, że nie sprawiamy w jego opinii wrażenia osoby, której można zaufać – i zadanie to zostaje przekazane koledze z biurka obok. Nie mówiąc już nawet o randkach, na jakich przecież stale jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś zapewne, by miłość twojego życia przeszła ci koło nosa, ponieważ założyłeś mało eleganckie spodnie męskie lee? W samych jeansach nie ma oczywiście nic złego. Nawet hip hop ubrania w różnych okolicznościach nie przeszkadzają, sprawdź: polecane ubrania hip hop. Pamiętajmy jednak, że to na co mogą sobie pozwolić dzieci, czy nastoletnia młodzież, nie przystoi już dorosłej osobie. Każdy z nas ma jakiś swój styl, jakieś swoje upodobania związane ze strojem. I to je należy brać pod uwagę. Czasem jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatne okoliczności, a jeśli chodzi o te oficjalne pójść na kompromis.
bluza z kapturem
Author: Warren S Photography
Source: http://www.flickr.com


Sytuacja, gdy warto być ostrożnym w kwestii ubrań, to chociażby nowa praca. Czasem okazuje się, że w firmie mamy jeśli o to chodzi zupełny luz. Wówczas nie zostaje nam nic jak tylko się cieszyć. W wielu firmach obowiązuje natomiast dress code. Polega on oczywiście na tym, że zakazane jest noszenie luźniejszych ubrań, takich jak na przykład koszulki odsłaniające ramiona czy też krótkie spodenki. Jest to ważne zwłaszcza jeśli chodzi o osoby, które pracują na bieżąco z klientami. Wówczas nie reprezentują one już przecież wyłącznie samych siebie, ale całe przedsiębiorstwo. Ale oczywiście warto dodać, że w wolnym czasie możemy jak najbardziej wrócić do własnego tylu. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – kiedy jesteś w swoim własnym domu lub na urlopie, możesz nosić co chcesz i kiedy chcesz.

Tags: styl, krótkie spodenki, młodzież, dress code