Jakie plusy niesie za sobą posiadanie konta dla seniora?

Posted on 16/10/2014 4:11pm

Posiadanie przez nas rachunków pieniężnych stało się współcześnie poniekąd naszym obowiązkiem. Należy bowiem jasno przyznać, że większość naszych rozliczeń dokonuje się za jego pośrednictwem.

Doświadczenie wyraźnie pokazuje także, że posiadanie gotówki w postaci cyfrowej wydaje się być niebywale atrakcyjną i jednocześnie funkcjonalną metodą płatności. W tym wypadku nie jesteśmy bowiem przymuszeni do posiadania przy sobie sporej ilości gotówki, dlatego że jest ona zgromadzona na naszym rachunku pieniężnym. Wypada dodatkowo podkreślić, że zarejestrowanie konta bankowego w firmach komercyjnych wiąże się z stałymi wydatkami. Jako konsumenci oczywiście dążymy do zmniejszenia naszych kosztów stałych, bezpośrednio powiązanych z prowadzeniem naszego konta rozliczeniowego. Okazuje się podobnie, że niektóre z grup wiekowych mogą liczyć na interesujące bonusy i specjalne warunki. Jedną z nich bezsprzecznie są seniorzy, którzy w wielu bankach mogą założyć konto na wygodnych warunkach. Czym jednak specyficznym charakteryzuje się konto dla seniora?

oszczędzanie pieniędzy
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Najpierw trzeba ewidentnie zaznaczyć, że określenie seniora jest wyłącznie sprawą umowną. W zależności od banku, wiek uprawniających do skorzystania z proponowanych profitów z tego tytułu może się wyraźnie różnić. Zazwyczaj niektóre z banków sugerują już tego rodzaju benefity dla osób po 50, co często stanowi pewne zdumienie. Na nowe konto bankowe może być przelewana renta dożywotnia. Skontaktuj się z wyspecjalizowaną firmą (Fundusz Hipoteczny Dom – więcej o rencie dożywotniej).Praktyka jednak dobitnie pokazuje, że osoby, które przewyższą ten wiek nie są bez wątpliwości zobowiązani do posiadania takiego typu konta. Posiadanie standardowej taryfy jest bowiem możliwe obojętnie od naszego wieku. Nowo zarejestrowane konto dla seniora pomimo tego niesie ze sobą bardzo dużo wiele zysków.


Niejednokrotnie owe udogodnienia oferowane są w postaci usług dodatkowych, które niewątpliwie stanowią atrakcyjne dopłacenie konta standardowego.
W wielu przypadkach banki są w podobny sposób w stanie zaproponować seniorom odwrócony kredyt hipoteczny na wyjątkowych warunkach (odwrócony kredyt hipoteczny na www.funduszhipoteczny.pl). Mnóstwo będzie w tym temacie ewidentnie uwarunkowane od naszej lojalności, którą wyrazimy kooperującemu z nami bankowi.

Tags: bank, kredyt hipoteczny, senior, rachunek, konto